W sobotę 4 września 2021 roku odbył się Jubileusz 70 – lecia LKS Zawisza Pajęczno.

Na inaugurację obchodów o  godzinie 11:00 na murawę Stadionu Miejskiego w Pajęcznie wyszli juniorzy z LKS Zawisza Pajęczno oraz FC Bonus Złoczew. Biało-niebiescy mogą pochwalić się wynikiem 2:0 na swoją korzyść. Brawo!!

O godzinie 12:30 nastąpiła część oficjalna uroczystości,  połączona z uroczystą mszą świętą na stadionie, odprawioną przez księdza Łukasza Dybowskiego – proboszcza Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, duszpasterza sportowców naszej diecezji  oraz związanego przed laty z „Zawiszą” księdza Kanonika Janusz Chylewskiego. Prezes Klubu Stanisław Staroń powitał wszystkich gości,  a bogatą historię klubu przedstawiał wieloletni i zasłużony działacz „Zawiszy” Pan Józef Wesołowski. Uczestnicy uroczystości nie zapomnieli także o zmarłych działaczach i zawodnikach Klubu, których pamięć uczczono minutą ciszy. Młodemu pokoleniu Zawiszaków został przekazany  przez starszych zawodników i działaczy sztandar „Zawiszy”, który jak pamiętamy, ufundowany był przez pajęczańską Wspólnotę Gruntów Tabelowych.

Wielu znamienitych gości uczciło swą obecnością  Jubileusz „Zawiszy”. Wśród nich  Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek, Zastępca Burmistrza Adam Stachera, Starosta Pajęczański Zbigniew Gajęcki, przedstawiciele Rady Miejskiej w Pajęcznie i Powiatu Pajęczańskiego , w imieniu Pani poseł Beaty Mateusiak – Pieluchy szefowa biura pani Edyta Wolak, w imieniu europosła Marka Belki Dyrektor Biura Pan Grzegorz Majewski, z ramienia Cementowni Warta S.A. członek zarządu Sławomir Kazimierczak oraz Maciej Bukowiecki  – były prezes OZPN w Sieradzu i Jan Łochowski Prezes Delegatury ŁZPN w Sieradzu. W imieniu firmy Roben komplet strojów dla  „Zawiszy” przekazał Pan Józef Wesołowski.

Po części oficjalnej mieliśmy okazję oglądać zmagania Oldboyów, a  o godzinie 17:00 na boisku pojawili się zawodnicy LKS Zawisza Pajęczno i LKS Piast Błaszki, aby rozegrać mecz ligowy. Po 90 minutach bardzo zaciętej walki piłkarze obu drużyn zeszli z murawy z wynikiem bezbramkowym.

Całe wydarzenie było okazją do wspomnień, spotkania obecnych i byłych zawodników zespołu oraz jak zawsze wiernych kibiców.

Dla dzieci zapewniono atrakcje sportowe i animacje, a Urząd Miejski w Pajęcznie wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Miejskim Ośrodkiem Kultury wsparli organizacyjnie całą uroczystość.

„Zawiszy” życzymy następnych co najmniej 70 lat pełnych sukcesów!!!