Od lutego 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Pajęcznie funkcjonuje Punkt obsługi programu „Czyste powietrze”, tel. 0-34 311-15-23. Pomoc w wypełnieniu wniosku jest udzielana po wcześniejszym umówieniu wizyty.

W urzędzie będzie można  uzyskać pomoc w jego wypełnieniu i wszelkie informacje dotyczące programu. Tutaj także wnioski przejdą etap weryfikacji formalnej. Rozpatrywanie wniosków i udzielanie dofinansowania wnioskodawcom jest wyłączną kompetencją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Przed wizytą w urzędzie należy:

  1. Zapoznać się z treścią programu

http://czystepowietrze.gov.pl/wez-dofinansowanie/ – ogólny opis programu
http://czystepowietrze.gov.pl/ogolne/pytania-i-odpowiedzi/ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

  1. Umówić telefonicznie termin wizyty w Urzędzie Miejskim !!!

Pomoc w uzupełnianiu wniosku „Czyste powietrze” jest udzielana wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty tel. 0-34 311-15-23.

Trzy ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze”

  1. Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Oznacza to, że koszt będzie kwalifikowany pod warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie obejmującego swoim zakresem zakup i montaż kotła na węgiel do 31 grudnia 2021 r. (konieczne jest wystawienie faktury lub równoważnego dokumentu księgowego z datą do 31 grudnia 2021 r.). Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie już można składać wniosków o dotacje na kotły węglowe.
  2. Zwiększenie progów dochodowych od 1 lipca 2021 r. dotyczy drugiej części programu, czyli podwyższonego poziomu dofinansowania (dotacje do 37 tys. zł).
  • w przypadku gospodarstw wieloosobowych ten próg wynosi do 1564 zł przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę,
  • dla gospodarstw jednoosobowych do 2189 zł.
  1. Począwszy od 1 lipca 2021 r. możliwe jest też ubieganie się o większe niż dotychczas wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. Dotacja może wynieść do 9 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) przy podstawowym poziomie dofinansowania oraz do 12 tys. zł w przypadku podwyższonego poziomu dotacji (nie więcej niż 60% kosztów).

Szczegółowe informacje na temat Programu znajdziecie Państwo pod poniższymi linkami:
https://www.wfosigw.lodz.pl/programy-wfosigw/czyste-powietrze/o-programie oraz tutaj.

 
Instrukcję składania wniosku krok po kroku znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

https://docs.google.com/document/d/1Dcl0fl6Zjewvdv7vxdmoB6U5SdumwnATbqa81RkZclQ/edit#