Każdy, będąc małżonkiem, chciałby w zgodzie, trudach, radościach i szczęściu przeżyć jak najwięcej wspólnych lat… W niedzielę 23 kwietnia świętowaliśmy wspaniałe wydarzenie – 50 lat przeżytych razem przez Pary Małżeńskie Gminy Pajęczno.

Złote Gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Chwila niecodzienna i wspaniała, nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin, ale także dla władz państwowych i samorządowych.

Zgodność, wzajemne zrozumienie, szacunek oraz trud pracy włożony dla dobra założonej przed pół wiekiem rodzin został doceniony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, dowodem czego jest przyznanie Szanownym Jubilatom “Medali za długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

W dniu 23 kwietnia 2023 roku, aktu dekoracji dokonał Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek w towarzystwie Sekretarza Stanu – Szefa Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcina Przydacza.
Uhonorowanych zostało 26 par z terenu gminy Pajęczno, które zawarły związek małżeński w 1972 roku.
Zaproszeni goście, Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska oraz reprezentująca Posła na Sejm RP Beatę Mateusiak Pielucha, Edyta Wolak wręczyli Jubilatom Listy Gratulacyjne oraz kwiaty. Burmistrz Pajęczna wraz z przedstawicielami władz państwowych i samorządowych w kierowanych do Jubilatów słowach podkreślił, że dzisiejszy Jubileusz jest idealnym momentem odznaczenia tych wszystkich, którzy starali się by to rodzina zawsze była najważniejsza. Gratulując parom, podkreślono wdzięczność za piękny, bezcenny dar, głęboką miłość, wzajemne zrozumienie i wyrozumiałość, które pozwoliły kroczyć wiele lat jedną drogą i są wzorem dla wszystkich. Zaznaczając, że małżeństwo to rozmowa, akceptacja, kompromis i miłość.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej, uroczystej atmosferze, pełnej wspomnień, śmiechu oraz wzruszeń. Po części oficjalnej Jubilatów i Gości zaproszono na poczęstunek.
Niedzielna uroczystość była poświęcona pięknemu Jubileuszowi 50 – lecia pożycia małżeńskiego, który obchodziły następujące pary
Państwo:
1. Sabina i Zenon Augustyniak
2. Maria i Janusz Borowieccy
3. Helena i Jan Cybulscy
4. Marianna i Jerzy Gawlak
5. Danuta i Kazimierz Grochulscy
6. Halina i Jerzy Grzesiak
7. Wiesława i Bogusław Hałaczkiewicz
8. Genowefa i Zygmunt Janeczek
9. Maria i Jan Jarosz
10. Barbara i Rajmund Jóźwiak
11. Barbara i Bronisław Kaźmierscy
12 Marianna i Włodzimierz Kijak
13. Marianna i Wiesław Koza
14. Anna i Zbigniew Kozłowscy
15. Barbara i Leszek Kozłowscy
16. Maria i Krzysztof Lewandowscy
17. Janina i Tadeusz Makos
18. Maria i Tadeusz Mider
19. Irena i Andrzej Młynarczyk
20. Kazimiera i Zygmunt Modlińscy
21. Anna i Andrzej Musialscy
22. Bożenna i Jan Roszko
23. Helena i Jan Ruchniak
24. Zenobia i Jan Wachołek
25. Krystyna i Zdzisław Wojtasik
26. Halina i Bogdan Wybraniec

Dostojnym Jubilatom gratulujemy tak pięknie dotrzymanego zobowiązania, życzymy zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na wspólne kolejne lata.