Aktualności

IV Pajęczański Bieg Niepodległości – relacja i zdjęcia

Data publikacji: 13 listopada 2017

Niesamowite emocje podczas biegowego święta w Pajęcznie. IV Pajęczański Bieg Niepodległości wygrał Przemysław Lasoń z Radomska, który nieznacznie wyprzedził Konrada Chrostowskiego z miejscowości Gidle. W kategorii kobiet wygrała Magdalena Włodarczyk, która o niespełna 30 sekund wyprzedziła swoją córkę Dominikę. Na starcie biegu głównego mimo niesprzyjającej pogody stanęło ponad 150 zawodników. Wśród nich byli zarówno amatorzy jak i osoby odnoszące sukcesy w ogólnopolskich biegach. Tego dnia odbyły się również Mistrzostwa Klubu Biegacza Warta, najliczniej startującej grupy biegaczy w IV PBN. Ostatecznie w klubowej klasyfikacji triumfował Michał Bejm, żeńską kategorię wygrała Anna Paczuszka. Wcześniej od godziny 13.00 odbywały się zawody dla szkół podstawowych. Warto wspomnieć,  że  biorąc udział w IV Pajęczańskim Biegu Niepodległości można było też wspomóc 3-letniego Franusia,  który zmaga się z rozległym zapaleniem mózgu. Biegacze chętnie wspierali szczytną inicjatywę. Tradycyjnie dla uczestników przygotowano pamiątkowe medale, oraz ciepły posiłek. Wszyscy wzięli także udział w loterii przygotowanej przez sponsorów pajęczańskiego biegu. Zawodnicy bardzo chwalili nową trasę i zabezpieczenie biegu. – Wspaniała impreza! Wzorowa organizacja i  bardzo fajny klimat  – wspomina Pan Marcin, uczestnik biegu z Bełchatowa. Organizatorzy już teraz zapowiadają wiele nowości i niespodzianek przy piątej, jubileuszowej edycji Pajęczańskiego Biegu Niepodległości. Poniżej wyniki, oraz relacja fotograficzna (fot. Błażej Boryń).