Aktualności

Zacięte starcie Libero – UKS MG13 Łódź

Data publikacji: 26 listopada 2012

W niedzielne popołudnie 25 listopada Team MUKS Libero Pajęczno podejmował na własnym parkiecie zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego pod patronatem Marcina Gortata z Łodzi. Zacięta rywalizacja obu zespołów od samego początku zapowiadała ciekawe widowisko i tak się też stało, choć w końcowym efekcie to goście cieszyli się ze zwycięstwa.

Pierwszy set należał do gości, dobra zagrywka i gra kombinacyjna pozwoliły odskoczyć rywalowi na kilka punktów i skutecznie dowieźć tą przewagę do końca wygrywając 17:25.
Druga odsłona to przewaga podopiecznych trenera Krystiana Sobierajskiego i dominacja nad przeciwnikiem, aż do stanu 22:22. Częściowe rozluźnienie mogło kosztować zawodników Libero utratę kolejnego seta i oddanie przewagi gościom. Pajęczańscy siatkarze nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa w tym secie po tak zaciętym pojedynku wygrywając 25:23.
Trzecia partia pokazywała kunszt siatkarski obu zespołów. Wyrównana gra i kombinacyjne zagrania pozwoliły na wyrównaną walkę co skutecznie przekładało się na wynik. Od połowy seta inicjatywę w grze zaczęli przejmować podopieczni trenera Janusza Bieńkowskiego skutecznie wypracowując przewagę wygrywając 20:25.
Czwarty set to zdecydowana poprawa w grze zawodników Libero i szybkie odskoczenie przeciwnikowi kilkoma punktami. Utrzymywanie przewagi trwało aż do stanu 17:15, potem następowało pogarszanie gry i zaczęła się wyrównana walka po obu stronach siatki. Skuteczna gra zawodników z Łodzi w końcowej części seta nie pozwoliła doprowadzić siatkarzom z Pajęczna do tie breaka ulegając MG13 w stosunku 23:25 i całym spotkaniu 1-3.
Obecnie zespół z Pajęczna pozostaje na czwartej pozycji w tabeli z wynikiem 9 punktów za Lechią, MG13 i Wifamą.
Podziękowania należą się kibicom za wspaniały doping i zaangażowanie. Następne spotkanie zawodnicy MUKS Libero Pajęczno rozegrają na wyjeździe w Sieradzu z tamtejszym MOS-em z którym w pierwszym meczu wygrali 3-0. Życzymy powodzenia w tej rywalizacji.

Skład LIBERO: Marchewka Paweł, Usarek Michał, Wrona Damian, Nowak Radosław, Marchewka Piotr, Wieczorek Paweł, Leszczyk Robert, Mesjasz Franciszek, Dróżdż Igor, Ceglarek Paweł, Dębowski Mariusz, Leszczyk Robert (libero) oraz Paurowicz Jakub, Dłubak Robert, Marynowski Mateusz, trener: Krystian Sobierajski