Aktualności

Libero wygrywa w pierwszym meczu rundy rewanżowej

Data publikacji: 18 listopada 2012

Pierwszy mecz rundy rewanżowej Wojewódzkiej Ligi Juniorów za nami. Siatkarze MUKS Libero Pajęczno podejmowali we własnej hali zawodników MKS Zduńska Wola, z którymi w pierwszej rundzie wygrali 3-1. Również drugą rundę rozpoczęli od zwycięstwa, tym raem 3:0.

Początkowo wysokie prowadzenie Libero nie zapowiadało trudności jakie napotkali podopieczni trenera Krystiana Sobierajskiego w połowie pierwszego seta. Goście, choć popełniali sporo błędów, zdobywali też punkty, co doprowadziło do wyrównania rywalizacji w drugiej części seta i remisu 18:18. Na szczęście poprawa gry naszego Team-u pozwoliła skutecznie odskoczyć na kilka punktów i wygrać 25:21.
W drugim secie to Libero dominował nad przeciwnikiem i bez większych kopotów zakończył seta wygraną 25:16.
W trzeciej partii, niczym na huśtawce, oba zespoły pokazały się zarówno z dobrej jak i ze złej strony. Punkty zdobywane seriami a następnie strata wypracowanej przewagi i dramatyczna końcówka seta świadczyły o zbyt dużym rozluźnieniu naszych zawodników po wcześniej wygranych odsłonach. Przebudzenie siatkarzy MKS-u w końcówce seta omal nie doprowadziło do straty seta przez nasz zespół. Wystarczyła jednak poprawa koncentracji i set zakończył się zwycięstwem Libero 27:25.  Mimo końcowego wyniku 3:0 mecz był bardzo zacięty i wyrównany.
Dziękujemy kibicom za wsparcie na widowni – brawo !!! Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie pomiędzy MUKS Libero Pajęczno a MG 13 Łódź, które odbędzie się 25 listopada o godz. 16.00 w Hali przy Szkole Podstawowej nr 1.

Skład LIBERO: Marchewka Paweł, Usarek Michał, Wrona Damian, Nowak Radosław, Marchewka Piotr, Wieczorek Paweł, Leszczyk Robert, Mesjasz Franciszek, Dróżdż Igor, Ceglarek Paweł, Dębowski Mariusz, Leszczyk Robert (libero) oraz Paurowicz Jakub, Dłubak Robert, Marynowski Mateusz, trener: Krystian Sobierajski