Aktualności

Zwycięstwo i kolejne trzy punkty na koncie Libero

Data publikacji: 03 grudnia 2012

W niedzielne przedpołudnie siatkarze MUKS Libero Pajęczno udali się do Sieradza by powalczyć o kolejne punkty w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Drużyna MOS Sieradz prowadzona przez trenera Zdzisława Wandachowicza w pierwszym starciu uległa zawodnikom Libero 3-0. W drugim pojedynku podopieczni trenera Krystiana Sobierajskiego mimo wielu błędów własnych nie pozwolili ugrać ani jednego seta wygrywając 0-3 całe spotkanie

W pierwszym secie zawodnicy Libero skutecznie odskoczyli przeciwnikowi kilkoma punktami doprowadzając do wygranej 16:25. Przewaga pozwoliła trenerowi dokonać zmian w składzie i pokazanie się na parkiecie zawodnikom z kwadratu rezerwowych.
W drugiej odsłonie do gry zmobilizowali się siatkarze MOS-u, lecz powrót na boisko podstawowych zawodników ze składu Libero nakierował ich na dobre tory. Kilka punktów z rzędu pozwoliło odrobić straty i skutecznie zakończyć seta  22-25.
Trzecia partia to wyrównana gra błędów z obu stron siatki i walka punkt za punkt. Zawodnicy z Sieradza nie potrafili skutecznie zakończyć ataku a Libero tracił punkty z zagrywki. Zaledwie trzy osobowa widownia nie miała więc w tej części co oglądać choć dopingu z ich strony nie brakowało. Końcówka przy remisie 24:24 nie należała do łatwych ale skuteczna zagrywka pozwoliła wygrać seta 24:26 i całe spotkanie 0-3. Tym wynikiem pajęczańscy siatkarze zapisują kolejne trzy punkty na swoim koncie. W spotkaniu tym zabrakło przyjmujacego Franciszka Mesjasza, który boryka się z przeziębieniem. Liczymy na szybki powrót do zdrowia byśmy mogli go zobaczyć w kolejnym meczu.
Następne spotkanie MUKS Libero Pajęczno rozegra z Lechią Tomaszów Mazowiecki,  9 grudnia w hali przy Szkole Podstawowej w Pajęcznie. Planowany początek spotkania o godz 16.00
Serdzecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.

Skład LIBERO: Marchewka Paweł, Usarek Michał, Wrona Damian, Nowak Radosław, Marchewka Piotr, Wieczorek Paweł, Leszczyk Robert, Dróżdż Igor, Ceglarek Paweł, Dębowski Mariusz, Leszczyk Robert (libero), Dłubak Robert, Marynowski Mateusz, trener: Krystian Sobierajski