Aktualności

PIĘCIOSETOWE STARCIE ZAWODNIKÓW MUKS LIBERO

Data publikacji: 10 grudnia 2012

Siatkarze MUKS Libero Pajęczno w niedzielne popołudnie 9 grudnia rozegrali widowiskowe spotkanie z drużyną KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Po dramatycznej walce w pięciu setach gospdarze ulegli jednak gościom, mimo prowadzenia 2:0.

W pierwszym secie dobra gra od stanu 15:15 pomogła odskoczyć podopiecznym trenera Krystiana Sobierajskiego doprowadzając do wygranej 25:18.
Najdłuższe bo aż 25 minutowe starcie miało miejsce w secie drugim, gdzie toczył się zacięty bój punkt za punkt. Przy stanie 24:24 po błednej zagrywce zespołu Lechii siatkarze Libero wyszli na prowadzenie i dobrą zagrywką wykonaną przez Piotra Marchewkę zakończyli rywalizację 26:24.
W trzeciej odsłonie wszystko szło w dobrym kierunku do stanu 9:8. Wtedy, po błedzie zagrywki Pawła Marchewki, podopieczni trenera Lechii Tomasza Migały podnieśli głowy do góry wypracowując kilka oczek przewagi nad gospodarzami i skutecznie doprowadzając do wygranej w tym secie 18:25.
Strata seta nic nie zmieniała, lecz w skutki tego wpłyneły negatywnie na pajęczańskich siatkarzy w następnym secie. Pojawił się problem w przyjęciu zagrywki po stronie Libero, co wykorzystali przeciwnicy wychodząc na prowadzenie, sukcesywnie ją zwiększając.Pozwoliło to bezpiecznie zakończyć czwartą partię wynikiem 17:25.
W piątym secie siatkarze Libero aby wygrać całe spotkanie nie mogli pozwolić sobie na błędy ze swojej strony. Zacięta rywalizacja punkt za punkt do stanu 4:4 zapowiadała nerwową rywalizację po obu stronach siatki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dobra zagrywka po stronie Lechii oddalała wizję wygranej pajęczańskich siatkarzy. Brak kończących ataków nie pozwolił na odrobienie strat i zawodnicy z Tomaszowa (mimo przebłysku w grze zawodników Libero) bezpiecznie "punkt za punkt" dowieźli przewagę kończąc tie breaka 11:15 i całe spotkanie 2-3.
Duży udział  w dobrą grę teamu Libero wnieśli licznie zgromadzeni kibice którzy przy wsparciu Sebastiana Barczaka zagrzewali pajęczańskich siatkarzy do walki. W fazie zasadniczej pozostało do rozegrania jeszcze jedno spotkanie – na wyjeździe z zespołem KS Wifama Łódź  w dniu 16.12.2012r. Liczymy na zaciętą walkę ze strony zawodników MUKS Libero Pajęczno.

Skład LIBERO: Marchewka Paweł, Usarek Michał, Wrona Damian, Nowak Radosław, Marchewka Piotr, Wieczorek Paweł, Leszczyk Robert, Mesjasz Franciszek, Dróżdż Igor, Ceglarek Paweł, Dębowski Mariusz, Leszczyk Robert (libero) oraz Paurowicz Jakub, Dłubak Robert, Marynowski Mateusz, trener: Krystian Sobierajski.