Aktualności

Punkt Libero w rewanżowym spotkaniu z Wifamą

Data publikacji: 17 grudnia 2012

16 grudnia zawodnicy MUKS Libero Pajęczno udali się na wyjazdowe spotkanie do Łodzi, gdzie zmierzyli się z Klubem Sportowym Wifama. W pierwszej rundzie podopieczni trenera Włodzimierza Kurka nie pozwolili rozegrać się pajęczańskim siatkarzom pokonując ich 0-3. Rewanż nie przyszedł jednak tak łatwo mimo własnej hali i publiczności.

Początek spotkania nie był łatwy gdyż siatkarze Libero mieli problem z odbiorem zagrywki  w wyniku czego powstała kilkupunktowa przewaga po stronie Wifamy i set zakończył się przy stanie 13:25. W drugiej odsłonie po stronie Libero nastąpiła poprawa gry co dawało nadzieję na zaciętą rywalizację. Niestety kilka błędów ze strony zawodników Libero i to goście cieszyli się z kolejnej wygranej 20:25. W trzecim secie nastąpiło załamanie gry po stronie Wifamy. Dobra zagrywka i skuteczny atak Libero pozwolił odskoczyć przeciwnikowi kilkoma oczkami i bezpiecznie zakończyć to starcie 25:21. Zbyt duże rozluźnienie i nerwowość gospodarzy przyczyniło się do wygrania kolejnej partii przez podopiecznych trenera Krystiana Sobierajskiego którzy wykorzystując błędy Wifamy po raz kolejny wypracowali bezpieczną przewagę doprowadzając do stanu 25:22 i równowagi w setach 2-2. W decydującej piątej partii pajęczańscy siatkarze mimo dobrej gry nie zdołali zatrzymać przeciwnika blokiem co przełożyło się na punkty dla gospodarzy i końcowy efekt wygranej 12:15. Przegrana całego spotkania 2-3 pozwoliła jednak wywieźć siatkarzom Libero jeden punkt  zajmując czwartą lokatę w tabeli, co dobrze rokuje przed zbliżającymi się turniejami pólfinałowymi które rozegrane zostaną w dniach 5-6 oraz 12-13 stycznia 2013r. Miejsce rozgrywek oraz podział zespołów poznamy pod koniec tygodnia.

Skład LIBERO: Marchewka Paweł, Wrona Damian, Marchewka Piotr, Wieczorek Paweł, Leszczyk Robert, Mesjasz Franciszek, Ceglarek Paweł, Dębowski Mariusz, trener: Krystian Sobierajski