Aktualności

SUKCES MŁODYCH SIATKARZY MUKS “LIBERO”

Data publikacji: 04 marca 2013

Udany występ zanotowali pajęczańscy siatkarze w dniu 1 marca 2013 roku podczas I Turnieju o Puchar Prezesa MUKS Libero Pajęczno-Michała Marchewki z udziałem drużyn: EKS Skra Bełchatów, Siatkarz Wieluń oraz gospodarzy MUKS Libero Pajęczno. Było to historyczne wydarzenie – pierwszy turniej towarzyski na parkietach Gminy Pajęczno z udziałem tak młodych zawodników (kat. młodzik).

Zgodnie z harmonogramem o 15.00 na parkiecie rywalizowali zawodnicy Libero i Skry. Dobra gra podopiecznych Moniki Stasiak pozwoliła na ucieczkę gości i skuteczne dowiezienie przewagi do końca pierwszego seta 18:25. W drugiej odsłonie lepsza postawa siatkarzy Libero dawała nadzieję na równiejszą grę. Niestety większe doświadczenie wzięło górę i w końcówce to Skra przejmując inicjatywę wygrała seta 21:25 i całe spotkanie 0-2.

W drugim spotkaniu mogliśmy zobaczyć podopiecznych Rafała Domagały z Siatkarza Wieluń oraz Skry Bełchatów. Dla bełchatowian była to walka o najwyższe podium w turnieju. Początek ukłądał się dosyć wyrównanie, lecz poprawa gry bełchatowian zmusiła Siatkarza do błędów skutkiem czego było przegranie pierwszego seta 25:17. W drugiej partii wielunianie próbowali walczyć lecz to Skra przeważyłą szalę na swoją stronę i nie oddała zwycięztwa kończąc seta ze stosunkiem 25:19 i całe spotkanie 2-0.

Ostatnia konfrontacja turnieju pozostała pomiędzy klubami z Wielunia i Pajęczna. Podopieczni Bartosza Woźniaka nie tracili nadziei w wygraną i nie spuszczając głów wyszli na boisko mimo przegranej w pierwszym meczu. Wyrównana gra do połowy seta dawała nadzieję na lepszą grę. Niestety kilka błędów po stronie Libero pozwoliło wypracować kilkupunktową przewagę i dowieźć ją bezpiecznie do stanu 25:18.  W drugim secie gra pajęczańskich siatkarzy nabierała lepszego rozwoju co pomogło skutecznie zatrzymać przeciwnika. Kilka udanych bloków oraz skuteczna zagrywka Tomasza Szczęsnego z Libero doprowadziła do wygrania seta 19:25 i tie breaka, który miął zadecydować o II lokacie w turnieju. Naładowani po wygranym secie, mieli tylko jeden cel – wygrać. Początkowo szło dobrze lecz nie była to gra pozwalająca na ucieczkę przeciwnikowi. Dopiero pod koniec seta zawodnicy wzięli się w garść blokując przeciwnika. Przełomowym momentem okazała się dobra postawa Tomasza Szczęsnego na zagrywce gdzie zdobył kilka upragnionych punktów dających zwycięstwo 13:15 i całego spotkania 1-2. Miło było słyszeć jednogłośny krzyk kibiców skandyjących nazwę klubu LIBERO.

Spośród  poszczególnych drużyn wyłoniono najlepszych zawodników I Turnieju o Puchar Prezesa MUKS Libero Pajęczno. W gronie wyróżnionych znaleźli się: