Aktualności

I Pajęczański Bieg Niepodległości za nami

Data publikacji: 12 listopada 2014

Wspaniała frekwencja zarówno wśród biegaczy, jak i kibiców, przepiękna pogoda, dobra organizacja i wysoki poziom sportowy. Tak w skrócie można opisać I Pajęczański Bieg Niepodległości.

Ponad 150 zawodników wzięło udział w I Pajęczańskim Biegu Niepodległości. Po raz pierwszy w Pajęcznie zawodnicy mogli rywalizować w biegu ulicznym z prawdziwego zdarzenia.  Na starcie biegu stawili się zarówno mieszkańcy powiatu pajęczańskiego, jak i biegacze z odległych zakątków Polski, takich jak Gdańsk, Dąbrowa Górnicza, czy Ostrzeszów. Trasa przebiegająca przez kilka osiedli Pajęczna była dobrze oznaczona i profesjonalnie zabezpieczona. Ale w tym biegu nie tylko sportowy aspekty był ważny. Większość biegaczy aktywnie i na sportowo chciała uczcić Święto Niepodległości. Zanim nastąpił start – Pajęczańska Orkiestra Dęta zaintonowała uroczyście hymn narodowy. Wszyscy uczestnicy przemierzali trasę z symboliczną, miniaturową flagą przygotowaną przez organizatorów. Było mnóstwo koszulek z orłem na piersi, wielka biało-czerwona flaga przygotowana przez zawodników z Bełchatowa. To było wielkie święto patriotyzmu i biegania. Najszybciej dystans 5,5 km pokonał Szymon Kotyla (Kolonia Chorzew), który dystans 5,5 km pokonał w 17 min. i 21 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Kuzyk z czasem 20 min. i 44 sek.  Poniżej wyniki i krótka fotograficzna relacja z zawodów (fot. J.Gruszka).