Aktualności

ORIENT BEZKONKURENCYJNY NA MISTRZOSTWACH POLSKI W TAEKWONDO!

Data publikacji: 23 marca 2017

W ubiegły weekend 18-19 marca 2o17 r. w Krakowie odbyły się 24. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo ZS PUT. Kilkudziesięcioosobowa reprezentacja ORIENTU okazała się bezkonkurencyjna wśród 26 klubów z Polski i 2 ekip zagranicznych z Austrii i Litwy. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 58 medali, w tym: 18 złotych, 22 srebrne i 18 brązowych. W turnieju udział wzięło 621 zawodniczek i zawodników.

Do sukcesu Klubu przyłożyli się także zawodnicy pajęczańskiej sekcji ORIENTU: Dominik Tymura, Dawid Cykowski, Bartosz Cykowski. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: technik szybkościowych, technik specjalnych i walk soft stick.

Dwóm z nich udało się stanąć na podium i wrócić do Pajęczna z medalami. Dominik Tymura wywalczył w konkurencji technik specjalnych dzieci 10 cup trzecie miejsce, zdobywając tym samym brązowy medali i tytuł Drugiego Międzynarodowego Wicemistrza Polski w Taekwondo! Nasz najmłodszy reprezentant Bartosz Cykowski zajął trzecie miejsce w kategorii dzieci młodszych rocznik 2013. Dawid Cykowski wrócił bez medalu, osiągając najlepszy wynik w walkach soft stick, gdzie zwyciężył dwie walki, ulegając nieznaczną przewagą punktową w walce trzeciej.

Dla wszystkich trzech reprezentantów Pajęczna był to debiut na zawodach.

Przypominamy, że wszyscy mogą dołączyć do treningów  z laureatami Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Zajęcia odbywają się w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Pajęcznie we wtorki i czwartki w dwóch grupach wiekowych: 3-9 i 10 plus. Treningi prowadzą instruktorki: Magdalena Makowska III Dan i Monika Cieślik I Dan. Zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody z taekwondo.