Aktualności

III Wiosenny Test Coopera – relacja

Data publikacji: 17 kwietnia 2018

W niedzielę, 15 kwietnia odbyła się trzecia edycja WIOSENNEGO TESTU COOPERA. Organizatorami zawodów byli Klub Biegacza Warta, oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. W niedzielne popołudnie na stadionie miejskim pojawiło się kilkunastu sympatyków biegania. Na początek była energiczna rozgrzewka i rozciąganie, później przyszedł czas na testowanie wydolności poszczególnych zawodników. Trzecia edycja pod względem wyników okazała się rekordowa. Najlepszy rezultat w kategorii męskiej osiągnął Damian Skupiński, który w 12 minut przebiegł 3590 m i jest to nowy rekord zawodów. Drugie miejsce osiągnął Michał Bejm, który również przekroczył barierę 3,5 km (3520 m). Na najniższym stopniu podium uplasował się Marcin Modliński, który pokonał dystans 3,2 km. Wśród kobiet najlepszym rezultatem mogła pochwalić się Małgorzata Dawid, która przebiegła ponad 2,560 m i jest to nowy rekord trasy w żeńskiej kategorii Wiosennego Testu Coopera. Drugie miejsce zajęła Kinga Modlińska, która pokonała dystans 2370m. Trzecie miejsce ex aequo zajęły Elżbieta Kupiec i Justyna Beśka. Najmłodszym uczestnikiem Testu Coopera był Eryk Szczypiór, który przebiegł ponad 2 km (2160 m). Dla najlepszych zawodników ufundowano nagrody. Każdy  uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat z osiągniętym rezultatem. Dodatkową niespodzianką było losowanie nagród dla wszystkich biegaczy. Poniżej fotograficzna relacja z wydarzenia (fot. KB Warta)