Aktualności

Przełajowo i charytatywnie – I CROSS PATÓWKA za nami…

Data publikacji: 29 lipca 2018

W sobotę w Dylowie Rządowym odbył się I Charytatywny Bieg Leśny – Cross Patówka. Organizatorzy wcale nie pomylili się w swoich zapowiedziach, to  rzeczywiście był najdłuższy, najbardziej kolorowy i najbardziej wymagający bieg w powiecie pajęczańskim. Wiemy też, że impreza zasługuje na miano najbardziej gorącej w okolicy i to nie tylko jeśli chodzi o temperaturę, absolutnie gorąca była też atmosfera podczas calego biegu. Wydarzenie przyciągnęło w sumie ponad  100 zawodników.  Trasa prowadziła przez malownicze tereny leśne między Dylowem Rządowym, a Dylowem Szlacheckim. Najwięcej trudności przysporzyły biegaczom piaszczyste górki w lesie nieopodal Traktu Ożegowskiego. Wyścig ukończyli wszyscy zawodnicy. Na każdego uczestnika czekał oryginalny medal wykonany z dębowego drewna. Na dystansie 8 km bezkonkurencyjny był Damian Skupiński (Klub Biegacza Warta). Drugi był Jędrzej Bartnicki (Sieradzbiega.pl), a trzeci Rafał Sadowski z KB Spartakus Bełchatów. Wśród pań zwyciężyła Sylwia Walczak z Sieradza przed Agnieszką Czyżewską z NGB Kłobuck i Klaudią Paś z Kiełczygłowa.  16-kilometrową trasę najszybciej pokonał Piotr Magiera z Myszkowa, a kolejne miejsca na podium zajęli Norbert Jachymczyk (KB MCKiS Jaworzno) i bełchatowianin Tomasz Sonciński. Wśród kobiet zwyciężyła Barbara Frysiak z Wielunia, tuż za nią na metę wbiegła Urszula Sujecka ze Spartakusa Bełchatów, a trzecia była kolejna bełchatowianka Katarzyna Sidorczuk. Impreza miała nie tylko charakter sportowy, dodatkowym celem imprezy była zbiórka środków zakup roweru rehabilitacyjnego dla 9-letniej Sandry Ruchniak z okolic Pajęczna, urodzonej z poważnymi wadami wrodzonymi. Dzięki hojności wszystkich biegaczy udało się zebrać ponad 3000 zł. Głównymi organizatorami imprezy byli: Klub Biegacza Warta, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pajęcznie, oraz Nadleśnictwo Wieluń. Wydarzenie mocno wspierali: Pajęczański Klub Off-Road 4×4, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji, Chronosports, OSP Dylów Rządowy, OSP Makowiska.  Poniżej fotograficzna relacja z wydarzenia (fot. Wojtek Ściegienka/Justyna Beśka)