Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Chwila niecodzienna i wspaniała, nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin ale także dla władz państwowych i samorządowych. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem.
19 czerwca 2022 r. w Restauracji Luxton w Pajęcznie Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek miał zaszczyt uhonorować Małżonków z terenu Gminy Pajęczno, którzy obchodzili 50-tą rocznicę ślubu.
Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w intencji Jubilatów w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie, celebrowaną przez Proboszcza Parafii Ks. Wiesława Bąkowicza.
Po mszy świętej nastąpiła oficjalna część uroczystości, podczas której Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz legitymacje i dyplom dekoracyjny z rąk Burmistrza odebrały pary małżeńskie z pięćdziesięcioletnim stażem. Medal ten jest przyznawany przez Prezydenta RP. Nie zabrakło słodkich upominków, pamiątkowego zdjęcia, serdeczności i mnóstwa życzeń.
Burmistrz w słowach kierowanych do Jubilatów podkreślił, że są osobami, z których, młodsze pokolenia, powinny brać przykład. Podziękował za piękny, bezcenny dar, jakimi są głęboka miłość, wzajemne zrozumienie i wyrozumiałość. Serdeczne życzenia na dalsze lata życia do Szanownych Jubilatów skierowali Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Karolina Wybraniec-Kapela oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Leszek Janeczek.
W imieniu Jubilatów głos zabrał wieloletni pajęczański samorządowiec Pan Kazimierz Ławniczek.
Spotkanie odbyło się w sympatycznej, uroczystej atmosferze, pełnej wspomnień, śmiechu, łez oraz wzruszeń. Odśpiewano uroczyste 100 lat, a następnie Jubilatów i Gości zaproszono na poczęstunek.
Niedzielna uroczystość była poświęcona pięknemu Jubileuszowi 50-lecia pożycia małżeńskiego, który obchodziły następujące pary.
Państwo.
1. Irena i Marian Bojór
2. Halina i Jan Buczkowscy
3. Maria i Roman Ćwir
4. Alicja i Henryk Derek
5. Janina i Ryszard Drzazga
6. Aneta i Jan Gosławscy
7. Barbara i Franciszek Kęsoń
8. Marianna i Stanisław Krajda
9. Marianna i Henryk Krawczyk
10. Zofia i Józef Krążyńscy
11. Halina i Jan Kula
12. Alfreda i Waldemar Leśniak
13. Zenobia i Kazimierz Ławniczek
14. Krystyna i Stanisław Mesjasz
15. Halina i Kazimierz Paśnik
16. Teresa i Henryk Posmyk
17. Barbara i Andrzej Prus
18. Halina i Daniel Różyccy
19. Halina i Antoni Słowik
20. Kazimiera i Stefan Struzik
21. Elżbieta i Lech Suchacz
22. Irena i Stanisław Szczęśni
23. Alicja i Aleksander Urbańscy
24. Jolanta i Ryszard Walusiak
25. Irena i Kazimierz Wawrzak
26. Kazimiera i Zygmunt Wiśniewscy
27. Wiesława i Jan Wojtasik
28. Halina i Czesław Zarzyccy
Mamy zaszczyt wyróżnić tych wszystkich, którzy przez lata tworzyli wzór podstawowej jednostki społecznej jaką jest rodzina. Niebywałą sztuką jest tworzenie małżeństwa w znoju i chorobie, w radości i szczęściu przez tak długie lata, w dobrej relacji. Życie stawia codziennie przed nami wyzwania, o czym nie raz każdy z Jubilatów się przekonał, jednak bez dwóch zdań, we dwójkę łatwiej jest znaleźć na nie rozwiązanie. Wszystkim Jubilatom życzymy kolejnych wielu lat wspólnego pięknego życia w zdrowiu i nieustającej miłości.