Burmistrz Pajęczna zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Niepowtarzalne widowisko muzyczne zatytułowane “Wciąż pamiętamy …” poprzez, które chcemy uczcić św. Jana Pawła II, honorowego obywatela Pajęczna, przybliży Nam życie i twórczość Karola Wojtyły. Magiczną atmosferę tworzyć będą dla Nas Anita Urban – Wieczorek wraz z mężem Sewerynem Wieczorkiem – na co dzień soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu. Duetowi akompaniować będzie Grzegorz Urban – muzyk, pianista, aranżer, kompozytor. Orkiestra pod jego kierownictwem zagrała między innymi na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Towarzyszyć im będzie córka Anity i Seweryna – Weronika.

Nagranie koncertu można będzie zobaczyć już 17 maja 2020 r. w Sanktuarium NMP w Pajęcznie po mszy o godzinie 12:00 oraz 18:00, a także w Parafii Narodzenia Pańskiego po mszy o godzinie 12:00 oraz 15:00. Dla tych, którzy nie będą mogli obejrzeć nagrania w kościele, zostanie udostępniony link do relacji z koncertu na oficjalnym profilu Urzędu Miejskiego, a także na stronie www.pajeczno.pl.

Widowisko muzyczne wypełnią m.in. „Barka”, „Kwiaty polskie”, „Dym jałowca”, a także wiersze „Magnificat”, „Skupienie dojrzałe” czy „Uwielbiam Cię”.

Zapraszamy Państwa by wspólnie z Nami uczcić ten wyjątkowy jubileusz.