Wybory Parlamentarne 2023

Poniżej odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Pajęcznie, gdzie znajdują się informację dotyczące Wyborów Parlamentarnych 2023:

Strona BIP

Strona PKW


Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
zarządzone na dzień 15 października 2023 r.


Strona internetowa poświęcona wyborom: wybory.gov.pl/sejmsenat2023/

Kalendarz wyborczy: wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/kalendarz


Ważne informacje

  • ZARZĄDZENIE NR 586/23 BURMISTRZA PAJĘCZNA z dnia 29 sierpnia 2023 r. w sprawie wyznaczenia na obszarze Gminy i Miasta Pajęczno miejsc przeznaczonych na bezpłatne umieszczanie urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 roku.
  • Informacja o dodatkowych zgłoszeniach oraz losowaniach kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w Gminie Pajęczno – Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 roku.

Obwody głosowania

  • WAŻNE! OBWIESZCZENIE BURMISTRZA PAJĘCZNA 13 września 2023 r. o numerach oraz granicach stałych i odrębnych obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowym, zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.
  • UWAGA! Zmiana siedziby lokalu wyborczego Obwodowej Komisji Wyborczej NR 5 w Pajęcznie

Państwowa Komisja Wyborcza (https://pkw.gov.pl/)

Uchwały PKW (https://pkw.gov.pl/prawo-wyborcze/uchwaly-pkw/2023-r)


Informacje PKW (https://pkw.gov.pl/aktualnosci/informacje)


Okręgowa Komisja Wyborcza w Sieradzu 


Załatw sprawę za pośrednictwem GOV.PL


Druki do pobrania: