W dniach od 16 do 22 września 2022 roku trwa Europejski Tydzień Mobilności!!!

Nasze miasto Pajęczno również zostało zgłoszone do udziału w tej akcji.

Europejski Tydzień Mobilności 2022

Dzięki inicjatywnie społecznej aktywnych rowerzystów – mieszkańców naszego miasta – w ostatni weekend został zorganizowany Rajd Rowerowy „Do Źródeł”, a w niedzielne popołudnie swoje aktywne działania podjęła już po raz drugi Szkółka na dwa Kółka.

Nasze miasto w ostatnim czasie zyskało nowe ścieżki rowerowe na Osiedlu Matusowiec, przebiegające przez ul. Jana Pawła II, Tuwima, Piłsudskiego i Leszka Czarnego.

Jest też nowa ścieżka rowerowa przy drodze powiatowej od Pajęczna w kierunku Białej.

Nie zapominamy, że pierwsza ścieka rowerowa połączyła Pajęczno z Dylowem Rządowym!!!

 

Oczywiście czekamy na nowe tego typu inwestycje. Kto z nas nie chciałby pojechać bezpiecznie rowerem do Makowisk czy Siedlca itp., gdzie ruch pojazdów jest największy i gdzie takie ścieżki przy infrastrukturze drogowej byłyby najbardziej potrzebne.

Cóż, w dzisiejszych czasach każdy zwraca uwagę na o koszty życia… a rower, jakby nie było, w użytkowaniu nie generuje tak dużych wydatków, jak samochód 😊.

Dlatego przypominamy: Dzień 22 września każdego roku jest dniem bez samochodu

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, by tego dnia pozostawili samochody w domowych garażach lub na parkingach. Wykorzystajmy jeszcze przy tej wczesnojesiennej aurze nasze rowery. Zróbmy sobie spacer do szkoły, pracy albo tak zwyczajnie po mieście😊.

A na zakończenie tygodnia w niedziele zapraszamy wszystkich chętnych na Piknik Zdrowia na Stadionie Miejskim organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Pajęczna, Który również rozpocznie się rajdem rowerowym wokół naszego miasta.