11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, odbył się VII Pajęczański Bieg Niepodległości. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Pajęczna ponownie zawitali miłośnicy biegania i spacerów z kijkami (nordic walking). Tegoroczna edycja głównego biegu poprowadzona została nową trasą. Trasa składała się z 2 pętli i wiodła ulicami: Rekreacyjną, Majorat, Długosza, Sienkiewicza i Jana Pawła II. Start i meta tradycyjnie ulokowane zostały na Stadionie Miejskim w Pajęcznie. Piękna pogoda spowodowała dużą frekwencję nie tylko wśród uczestników ale także widzów. Główny bieg poprzedziły biegi dzieci i młodzieży rozgrywane na bieżni stadionu, na dostosowanych do wieku zawodników dystansach. W biegach tych uczestniczyło łącznie prawie 100 dzieci. Każde nich otrzymało medal, a za miejsca I-III wręczono nagrody rzeczowe.

Bieg główny rozpoczął się o godzinie 13.00. Sygnał do startu dał Starosta Pajęczański Zbigniew Gajecki w towarzystwie Zastępcy Burmistrza Pajęczna Adama Stachery. Wystartowało łącznie ponad 180 zawodników. Każdy z nich otrzymał pakiet w skład którego wchodził m.in. pamiątkowy medal i okolicznościowa koszulka. Na zwycięzców czekały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na mecie na uczestników czekał ciepły żurek serwowany z kuchni polowej.

Organizatorem VII Pajęczańskiego Biegu Niepodległości był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pajecznie, współorganizatorami Urząd Miejski w Pajęcznie, Starostwo Powiatowe w Pajęcznie, Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie, Klub Biegacza „WARTA” oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Pajęcznie. Głównym partnerem natomiast tradycyjnie była Cementownia WARTA S.A. w Trębaczewie. Podziękowania należą się również sponsorom, którzy ufundowali nagrody rzeczowe losowane wśród wszystkich uczestników (pizzeria RICO, firma PariPari Lingerie, Z.P.H.U. “Vangusto” Zygmunt Podlewski, PPHU KORKUS Przetwórstwo Warzyw i Owoców Jan Korkus, Sklep Sportowy „Fenix” Piotr Trawczyński, Wydawnictwo Precjoza Rafał Gniła) oraz wnieśli wkład w przygotowanie posiłku (Piekarnia Lech Mikołajczyk, PPH ARAF Producent octu i żurku Sławomir Gajęcki, INTERMARCHE Pajęczno, Parafia Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie ks. proboszcz Łukasz Dybowski). Szczególne podziękowania kierujemy również do Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, Jednostek OSP w Pajęcznie, Siedlcu, Makowiskach, Nowych Gajęcicach i Niwiskach Górnych, Pajęczańskiemu Klubowi Off-Road „4×4” (Pan Leszek Koliński) oraz Panu Beniaminowi Drzazdze za wkład w zabezpieczenie trasy i bezpieczne przeprowadzenie biegu. Obsługę biegu zapewniło Stowarzyszenie Atelier Sportu z Częstochowy.

Wyniki biegu głównego znaleźć można tutaj

Wyniki biegów dzieci i młodzieży:

Przedszkolaki dystans 100m
dziewczynki
1. Liliana Zawadzka
2. Pola Walasik
3. Liliana Kamieniak
chłopcy
1. Maciej Peciak
2. Wojciech Wolny
3. Tymon Bęczkowski

Klasa I-III dystans 400m
dziewczynki
1. Pola Skoczylas
2. Zofia Chłopaś
3. Adrianna Kulej
chłopcy
1. Mikołaj Mruszczyk
2. Szymon Buresz
3. Filip Mruszczyk

Klasa IV-VI dystans 800m
dziewczynki
1. Emilia Osadnik
2. Lena Barakońska
3. Zofia Jura
chłopcy
1. Szymon Jeziak
2. Franciszek Sułkowski
3. Kacper Więcławik

Klasa VII-VIII dystans 1200m
dziewczynki
1. Kinga Cimcioch
2. Nikola Bęben
3. Maja Hyra
chłopcy
1. Filip Popiel
2. Krystian Kwaśnik
3. Hubert Kwaśnik