W dniu wczorajszym wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych, zaproszonych gości oraz mieszkańców z Powiatu Pajęczańskiego uczczone zostało Święto Narodowe uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
W obchodach uczestniczyli: w zastępstwie Burmistrza Pajęczna Pana Piotra Mielczarka – Zastępca Burmistrza Pajęczna Pan Adam Stachera, Starosta Pajęczański Pan Zbigniew Gajęcki wraz w Wicestarostą Pajęczańskim Panem Pawłem Sikorą oraz w imieniu Pani Poseł na Sejm RP Beaty Mateusiak-Pieluchy – Dyrektor Biura Pani Edyta Ćwir, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Pani Iwona Koperska, oraz Wiceprezes Zarządu Głównego OSP Pan Adam Nowak. Uroczystość rozpoczęła się od przemówień zaproszonych gości, następnie wszyscy przybyli udali się na Mszę Świętą do Kościoła p.w. WNMP w Pajęcznie.

Występy artystyczne przygotowane zostały przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie. W tym roku flagę nieśli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Makowiskach.

Zwieńczeniem wczorajszego dnia był wyjątkowy koncert okolicznościowy w wykonaniu Anny i Jacka Wojtalów w Kościele p.w. WNMP, który wprowadził przybyłych w świąteczny, patriotyczny nastrój.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację oraz wspólne świętowanie obchodów uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.