Jarmark Bożonarodzeniowy przed Pajęczańskim Ratuszem staje się już powoli coroczną tradycją. Sprzyjająca zimowa aura, również w tym roku nas nie zawiodła i niewątpliwie w połączeniu z pięknymi dekoracjami świątecznymi dodawała uroku całemu wydarzeniu.

W ciągu trzech dni na Jarmarku pojawiło się 31 wystawców. Wachlarz wystawianych produktów robił wrażenie. Oprócz pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia oraz inne organizacje mogliśmy zakupić mnóstwo dekoracji świątecznych, ozdób wykonanych na szydełku, czy rękodzieł drewnianych.

W piątek występy dzieci z Przedszkola Nr 1 w Pajęcznie oraz Grupy tanecznej ”Iskierka Dance” zgromadziły niemałą publiczność. Dzieci dały popis umiejętności wokalnych i tanecznych, a swoją niespożytą energią zachęcały przybyłych mieszkańców do wspólnej zabawy. Nie mogło zabraknąć także obecność Świętego Mikołaja, który rozdawała dzieciom słodycze oraz chętnie pozował do zdjęć.

Sobota upłynęła Nam przy akompaniamencie akordeonisty Zbigniewa Sobonia, oraz występów muzycznych Mikołaja Kuchciaka, a także Zespołu Folklorystycznego „Trębaczewianie”. Ciekawą atrakcją okazała się Filmobudka 360, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród przybyłych, którzy mogli nagrać świątecznych filmik nawet z samym Mikołajem.

Kolejną atrakcją dla dzieci było zimowe wesołe miasteczko. Milusińscy doskonale bawili się na karuzeli i kolejce. Niewątpliwie gwiazdkowy nastrój udzielił się wszystkim odwiedzającym Jarmark Bożonarodzeniowy i skutecznie wprowadził wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorem Jarmarku Był Urząd Miejski w Pajęcznie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pajęcznie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie, który czuwał nad oprawą muzyczną i oświetleniem stoisk handlowych.