Mamy dla Was garść informacji z USC. Dobiegł końca rok 2021. W związku z tym pora na statystyczne podsumowanie minionych dwunastu miesięcy pod kątem tego, co działo się w pajęczańskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Ilu mieszkańców nam przybyło? Ilu ślubów udzielono? Jakie imiona najczęściej nadawano noworodkom?

W 2021 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pajęcznie zarejestrowano 13 aktów urodzeń. Wśród 13 aktów 12 sporządzono w oparciu o akt zagraniczny. Jedno urodzenie odnotowano w Pajęcznie.

Optymizmem napawa fakt, że koronawirus nie pokrzyżował planów nowożeńcom. Wzrosła liczba zawartych małżeństw. W 2021 roku USC sporządził 64 akty małżeństwa, w tym 21 par zawarło ślub cywilny, 3 akty wpisano z zagranicy. Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek miał zaszczyt połączyć węzłem małżeńskim dwie pary.

Odnotowano 18 wyroków sądowych orzekających rozwód.

 Z zapisów w elektronicznych rejestrach stanu cywilnego wynika, że liczba nowonarodzonych dzieci, mieszkańców gminy i miasta Pajęczno, wynosi 90.

Znane są też najpopularniejsze imiona nadawane dziewczynkom i chłopcom.

Najpopularniejsze w 2021 roku imiona to wśród dziewczynek: Julia, Maja, Maria, Zofia i Zuzanna, a wśród chłopców: Aleksander, Antoni, Franciszek, Jan, Leon i Stanisław.

Na dzień 31 grudnia 2021 r. gminę i miasto Pajęczno zamieszkiwało 11.385 osób zameldowanych na pobyt stały oraz 120 zameldowanych na pobyt czasowy.

Z tych najsmutniejszych informacji, liczba zgonów w odniesieniu do ubiegłego roku spadła. Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 179 zgonów, w tym dwa akty zarejestrowane poza naszymi granicami.

Nasze zestawienie kończymy pozytywnym akcentem. W 2021 roku zorganizowany został Jubileusz 50-lecia „Złote Gody”. W tym zaszczytnym gronie Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek uhonorował nadanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 26 par
z terenu gminy i miasta Pajęczno.