8 września 2019 roku, w niedzielę, w Parku 1000-lecia w Pajęcznie odbył się Turniej Sołectw. Celem imprezy była przede wszystkim integracja sołectw Gminy Pajęczno poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu. Do rywalizacji turniejowych przystąpiły reprezentacje sześciu sołectw gminy, każde w pięcioosobowym składzie, na czele z sołtysem. W Turnieju udział wzięły: Czerkiesy, Dylów Szlachecki, Lipina, Niwiska Górne, Siedlec oraz Podładzin. Sołectwa zmierzyły się z 7 konkurencjami m.in.: „rzut gumiakiem”, „toczenie bali” czy „pchanie wozu”. Wszystkie konkurencje dostarczyły mnóstwo emocji i uśmiechu. Walka do ostatniej konkurencji była bardzo zacięta, a doping kibiców, którzy licznie przybyli na imprezę ogromny.

Po podsumowaniu punktowych wyników wszystkich konkurencji I miejsce zajęła drużyna z Podładzina, II miejsce – sołectwo Czerkiesy, III miejsce – sołectwo Dylów Szlachecki, IV miejsce – sołectwo Siedlec, V miejsce – drużyna z Niwisk Górnych oraz VI miejsce sołectwo Lipina. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom oraz kosze upominkowe. Dodatkowo przyznano również nagrodę za najlepszy doping dla sołectwa Dylów Szlachecki.

Po zakończonym Turnieju Sołectw, na scenie zaprezentowała się Pajęczańska Orkiestra Dęta wraz z mażoretkami BAJLA. Uwieńczeniem całości imprezy był koncert folkowego zespołu REDLIN. Muzycy dali świetny koncert, który wprowadził w doskonałe nastroje publiczność zgromadzoną pod sceną.