Trwają prace organizacyjne i przygotowawcze do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Spis będzie przeprowadzony od 1 kwietnia 2021 do 30 czerwca 2021 r. wg stanu na 31 marca 2021 r. godz. 2400

Po raz pierwszy w historii polskiej statystyki publicznej samospis internetowy będzie obowiązkowy. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie samospisać, pomogą mu w tym rachmistrzowie spisowi – bezpośrednio lub telefonicznie.

Zgodnie z harmonogramem zawartym w Instrukcji Organizacyjnej do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 roku w dniu 1 lutego br. Gminny Komisarz Spisowy ogłosi nabór na rachmistrzów terenowych.

Wszystkie osoby zainteresowane naborem prosimy o bieżące śledzenie treści aktualności pojawiających się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Pajęcznie.

Na stronie internetowej https://spis.gov.pl w zakładce o spisie znajdują się istotne informacje, w tym odpowiedzi na pytania czym jest spis oraz jakie dane będą zbierane w ramach spisu.

https://spis.gov.pl/o-spisie/czym-jest-spis

https://spis.gov.pl/o-spisie/jakie-dane-bedziemy-zbierac

https://spis.gov.pl/o-spisie/bezpieczenstwo-danych