W dniach 20-21 stycznia 2017 roku w Pajęcznie odbędzie IV Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Jego organizatorem jest Parafia Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie a wsparcia organizacyjnego udzielają Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz urząd Gminy i Miasta w Pajęcznie. W sobotę 20 stycznia w Kinie”Świteź” odbędzie się cześć konkursowa festiwalu – przesłuchania uczestników (początek godz. 10.00 – harmonogram poniżej). Natomiast w niedzielę 21 stycznia o godzinie 15.00 w kościele Parafii Narodzenia Pańskiego odbędzie się Koncert Galowy Laureatów festiwalu. ZAPRASZAMY!!!

Harmonogram konkursu IV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
w Pajęcznie
(część konkursowa – 20 stycznia 2018 – Kino”Świteź” ul. Zdrojowa 17)

 

UWAGA!! Zmianie uległa godzina rozpoczęcia konkursu!  Zapraszamy serdecznie na godzinę 10:00

Organizatorzy zwracają się z prośbą o punktualne przybycie uczestników danej kategorii. Kolejność występów uczestników nie podlega zmianie!!! W przypadku ewentualnej zmiany piosenki konkursowej, fakt ten należy zgłosić przy rejestracji.

Organizatorzy przypominają również o możliwości zarezerwowania darmowych noclegów (laureaci którzy chcieliby z niej skorzystać proszeni są o zgłoszenie się do organizatorów w dniu konkursu, po ogłoszeniu wyników).

Kategoria I (7-11 lat) 10:00 – 11:30

  1. Bąk Bartosz – Gminny Ośrodek Kultury w Kłomnicach „Północ już była”
  2. Cieśla Martyna – „Przysiadło Słonko”
  3. Dusza Kornelia – Gminny Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Popowie „Pastorałka od serca do ucha”
  4. Gajos Joanna – Centrum Kultury i Sportu w Miechowie „Przybieżeli do Betlejem”
  5. Głąb Dominika – MDK Fabryczna Wrocław „Siadła Maryja”
  6. Gołębiowska Nadia – MGOKiS Pajęczno, „Pastorałka prosto z nieba”
  7. Grabowska Sandra – MDK Kielce „Wielka radość w nas”
  8. Juszczak Emilia – Społeczne Ognisko Muzyczne w Kłobucku „Lulajże Jezuniu”
  9. Kurzydlak Maria – Gorzkowice „Oj maluśka”
  10. Grzegorzek Magdalena i Dobrawa „Złoty duet” – Szkoła Talent Kłobuck, „Oj maluśki”
  11. Otola Aleksandra – MGOKiS Pajęczno, „Kolęda Cisza”
  12. Rachwalik Karolina – Parafia pw. św. Marcina w Kłomnicach „Hej kolęda, kolęda”
  13. Smykal Antonina – Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Akord w Częstochowie „Przybieżeli do Betlejem”
  14. Smykal Zuzanna – Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Akord w Częstochowie „Cicho, cicho pastuszkowie”
  15. Stobieka Oliwia – PSP w Nowej Brzeźnicy „Oj maluśki”
  16. Wers Aleksandra – ZS-P nr 5 w Zawadach „Kołysanka dla Dzieciątka”
  17. Włodarczyk Hanna – „Bambino Jazzu”

Kategoria II (12-16) 11:45 – 14:30

  1. Bielewicz Aleksandra – Bielsko – Biała „Bambino Jazzu”
  2. Ciach Maja – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu „Kiedy nam bliżej do siebie”
  3. Kałuzińska Natalia – Szkoła Podstawowa w Kraszkowicach „Kołysanka dla Jezusa”
  4. Klimczak Karolina – Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach „Szara Kolęda”
  5. Minkina Natalia – Spółdzielcze Centrum Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie „Mędrcy świata”
  6. Olchawa Laura – Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach „Gdy śliczna Panna”
  7. Palmowska Julia – „Bracia, patrzcie jeno!”
  8. Plura Joanna – Chorzowskie Centrum Kultury „Tryumfy Króla Niebieskiego”
  9. Płatek Aleksandra – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu „Gwiazda jeszcze nie spadła”
  10. Walaszczyk Julia – Publiczne Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy „Narodziłeś się”
  11. Wirkus Paweł – Bytowskie Centrum Kultury „Cicho, cicho pastuszkowie”
  12. Włodarczyk Adrianna – „Idzie kolęda”
  13. Włodarczyk Julia – Odział gimnazjalny w Siemkowicach „Noel”
  14. Zadworna Julia – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu „Cicho, cicho pastuszkowie”

———————————–10 – minutowa przerwa dla jurorów————————————

  1. Barcz Anna i Książek Wiktoria – Publiczna SP w Radłowie „Noel”
  2. Cierpiał Amelia – SP nr 31 w Częstochowie „Mario czy już wiesz”
  3. Dembska Maria – „Szara kolęda”
  4. Dyła Laura – MGOKiS Pajęczno „Gabriel”
  5. Jaworowska Amelia – SP nr 5 w Ozorkowie „Złota Jerozolima”
  6. Jędrysiak Wiktoria – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu „Aniołeczki”
  7. Kołatek Zofia i Zatorska Gabriela – „Dla niego cały świat”
  8. Kowalik Aleksandra – „Oj maluśki”
  9. Kurek Ola – „Bambino Jazzu”
  10. Lemantowicz Zuzanna – Chorzowskie Centrum Kultury „Bambino Jazzu”
  11. Muszyńska Wiktoria – Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie „Boży blues”
  12. Nagoda Maria – Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie „Babci zegar”
  13. Pilśniak Oliwia – MGOKiS w Pajęcznie „Światło z Betlejem”
  14. Tomys Justyna Pubiczna SP w Radłowie „Kolęda dla nieobecnych”
  15. Topczewska Natalia – Zespół Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego w Częstochowie „W żłobie leży”
  16. Wójcik Martyna – „Kolęda Cisza”

Przerwa obiadowa 15:00-16:00

Kategoria III (17-25) 16:15 – 17:20

  1. Ciupa Anna – Powiatowy Młodzieżowy Do Kultury i Sportu w Wieluniu „Pan niebios”
  2. Cygan Katarzyna – „Moja pastorałka”
  3. Dubińska Martyna – „Ta święta noc”
  4. Dzierżak Aleksandra – Bytowskie Centrum Kultury „Lulejże mi lulej”
  5. Jarząb Paulina – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białej „Kolęda Cisza”
  6. Juszczak Agata – Powiatowe Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”
  7. Krupa Zuzanna – Siemianowickie Centrum Kultury „Szara Kolęda”
  8. Olschowsky Alicja – „Ta święta noc”
  9. Panaszek Katarzyna – „Bo kiedy święta”
  10. Stochmiałek Sandra – Gminny Ośrodek Kultury i portu w Białej „Mario, czy już wiesz”
  11. Wańczyk Daria – Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu „Kolęda dla nieobecnych”
  12. Wirkus Klaudia – Bytowskie Centrum Kultury „Kolęda Maryi”
  13. Zmuda Trzebiatowska Aleksandra – Bytowskie Centrum Kultury „Bardzo cicha noc”

Kategoria IV (Zespoły) 17:30 – 18:15

  1. Avista – Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
  2. A-vocado – Klub Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu „Gwiazdy świecą nad stajenką”
  3. DECYMA – SP w Niegowonicach „Dzisiaj w Betlejem
  4. Dziesięć Plus – SP nr 160 Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Krakowie „Gwiazdeczka”
  5. La Musica Mia – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubojnie „Tryumfy Króla Niebieskiego”
  6. NOLO – MGOKiS Pajęczno „W Betlejem się wydarzyło”
  7. Schola Parafii pw. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie – „Pierwsza Gwiazda”
  8. Trio z Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie – „Z wysokiego nieba”
  9. Zespół Wokalny BCK – „Mario czy ty wiesz”