W czwartek 21 lipca 2022 roku  w Urzędzie Miejskim w Pajęcznie gościliśmy reprezentantów 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Spotkanie dotyczyło powstania 93 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku, który swoim obszarem obejmuje także powiat pajęczański. Ppłk Marcin Markiewicz, st. chor. sztab. Paweł Kałdoński  oraz p.o. dowódcy 93 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku major Przemysław Kornacki podczas konferencji prasowej przybliżyli nam zakres działań WOT oraz kryteria jakie należy spełnić, aby wstąpić do służby.

Terytorialność  jest wpisana w nazwę formacji, co oznacza gotowość do służby i obrony oraz wsparcie swoich rodzin, znajomych, sąsiadów w sytuacji zagrożenia. Żołnierze – ochotnicy, bo tak należy ich nazwać, służą i szkolą się w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Należy podkreślić, iż formacja umożliwia najbardziej optymalne połączenie dotychczasowej aktywności w życiu cywilnym ze służbą wojskową. Dla ochotników, przygotowane są specjalne szkolenia umożliwiające odpowiednie przygotowanie i wdrożenie w działanie organizacji.

Jak wstąpić ?

  • Posiadasz obywatelstwo polskie
  • Jesteś pełnoletni
  • Jesteś zdrowy fizycznie i psychicznie by pełnić służbę wojskową
  • Jesteś niekarany
  • Nie pełnisz innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadasz przydziału kryzysowego

Zasilić szeregi nowo powstałej formacji 93 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łasku mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni w wieku 18-60 lat.  Przygotowanych jest ponad 500 etatów dla żołnierzy-ochotników WOT z czego zajętych jest już 150.

17 września odbędzie się przysięga na Rynku w Łasku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do służby do rekrutacji.

Więcej informacji na stronie internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl