Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Janusz Korczak

Tegoroczny Dzień Dziecka w Pajęcznie odbył się w Parku Miejskim przed Ratuszem.

Organizatorami byli Burmistrz Pajęczna, Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pajęcznie. Współorganizatorami imprezy byli również Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

O godzinie 16 rozpoczęły się zabawy dla najmłodszych. Uśmiechów w tym dniu było bez liku, a to dlatego, iż organizatorzy zapewnili moc przeżyć i atrakcji dla dzieci i rodziców. Słoneczna pogoda, świetne miejsce, zapewniły wszystkim uczestnikom wyśmienitą zabawę. Było malowanie uśmiechniętych buziek najmłodszych, do którego ustawiła się ogromna kolejka chętnych, pokaz sprzętu policyjnego oraz zapoznanie się z Barym – nowym psem pajęczańskiej policji.

Niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się również zabawy i animacje, prowadzone przez RATATATA . Dzieci mogły tworzyć wielkie bańki mydlane , tańczyć układy choreograficzne w rytm znanych i lubianych piosenek, bawić się kolorowymi chustami oraz budować wieże z klocków. Najmłodsi pasjonaci motoryzacji mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze samochodowym, sterując zdalnymi samochodami wyścigowymi.

Zabawy i konkurencje sportowe przeprowadzone przez Instruktorów MOSIR sprawiły dzieciom dużo radości i dały mnóstwo satysfakcji ze zdobywania słodkich nagród.

Oczywiście nie zabrakło waty cukrowej, popcornu, batoników, wafelków i cukierków.

Nad przebiegiem uroczystości czuwali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Pajęcznie.

Wszyscy zgodnie przyznali, że widok uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci sprawił im ogromną radość.

Całe przedsięwzięcie było finansowane z funduszu alkoholowego, w ramach alternatywnej formy spędzania wolnego.