» Dożynki Gminno-Parafialne 2023 przeszły już do historii, ale emocje i wspomnienia wciąż są jeszcze żywe i z pewnością pozostaną z nami na długo.

♦ Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali przy organizacji tej uroczystości. Dziękujemy sołectwom za ogrom pracy i serca włożone w przygotowania.

Gospodarzem tegorocznych Dożynek była Parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pajęcznie na czele z ks. proboszczem Wiesławem Bąkowiczem wraz z Osiedlem Nr 4 w Pajęcznie oraz Urząd Miejski w Pajęcznie, reprezentowany przez Burmistrza Pajęczna – Piotra Mielczarka. Honory Starostów dożynek pełnili Pani Anna Grygiel i Pan Jerzy Gołębiowski.

♦ Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Pan Marcin Przydacz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Szef Biura Polityki Międzynarodowej, Pan Paweł Rychlik Poseł RP, proboszczowie parafii z terenu Pajęczna: ks. Andrzej Chrzanowski oraz ks. Łukasz Dybowski, Pan Konrad Ujma Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Pan Artur Stachera Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, Pan Adam Stachera Zastępca Burmistrza Pajęczna, Pani Justyna Stochniałek Sekretarz Gminy Pajęczno, Pani Aneta Wiśniewska Skarbnik Gminy Pajęczno, Pan Leszek Janeczek Przewodniczący Rady Miejskiej w Pajęcznie wraz z Radnymi, Przedstawiciele Stowarzyszeń oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Pajęczno.

♦ Swoje stoiska promocyjne wystawili: 9 Łódzka Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie , Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Pajęcznie.

Obsługę techniczną oraz program artystyczny uroczystości zapewnił Miejski Ośrodek Kultury w Pajęcznie.

♦ Niedzielne uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 od mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne plony. Następnie barwny korowód dożynkowy wyruszył na Osiedle Źródelna, gdzie rozpoczęła się część rekreacyjno-rozrywkowa. Tradycyjnie odbyło się krojenie i degustacja chleba z miodem z tegorocznych zbiorów. Swoje występy na scenie zaprezentowali: Pajęczańska Orkiestra Dęta, Fatimskie Aniołki oraz Maryjne Nutki – schole dziecięce z Gminy Pajęczno, Iskierka Dance – grupa taneczna z MOK w Pajęczno. Gościnnie wystąpiły Dzieci z Zespołu Muzycznego Chorzewianie. Na scenie zaprezentował się także Kabaret CUDOKI, Zespół CU- DENS oraz WOJCIECH. Nie mogło zabraknąć także atrakcji dla najmłodszych – dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, warkoczyki – to tylko część niespodzianek jakie czekały na milusińskich. Tradycyjnie loteria fantowa przyciągnęła gro kandydatów do wygranej.

♦ Sołectwa, które przygotowały piękne stoiska z degustacją potraw to: Czerkiesy, Łężce, Dylów A, KGW Patrzyków, Kurzna-Barany, Siedlec, Lipina oraz Osiedle Źródelna.