Choć kameralne i symboliczne, to jednak z radosnym akcentem, bo przecież właśnie takie jest Święto 3 Maja!

Wczorajsze uczczenie Święta Narodowego Trzeciego Maja, Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek wraz ze Starostą Pajęczańskim Zbigniewem Gajęckim oraz Poseł na Sejm RP Beatą Mateusiak-Pieluchą, rozpoczął od złożenia kwiatów w miejscach pamięci narodowej. Następnie w kościołach parafialnych na terenie Gminy Pajęczno odbyła się Msza Święta za Ojczyznę.

Zwieńczeniem wczorajszego dnia był popołudniowy recital, który odbył się w kościele Parafii pw. Narodzenia Pańskiego. Na zaproszenie Burmistrza Pajęczna wystąpiła Anita Urban-Wieczorek wraz z Grzegorzem Urbanem oraz Sewerynem Wieczorkiem. Podczas występu mogliśmy usłyszeć znane i lubiane pieśni patriotyczne oraz przepiękne pieśni maryjne. Jest Nam niezmiernie miło, że artyści tego formatu, zgodzili się wystąpić dla Nas, by wspólnie uczcić ten dzień. Niewątpliwie powodem do dumy jest fakt, że osoby, które odnoszą tak wielkie sukcesy na scenie ogólnopolskiej, nie zapominają o swoich rodzinnych korzeniach i zawsze z dużą dawką ciepła i dobroci opowiadają o swojej rodzinnej miejscowości. Dzięki Nim, mogliśmy choć na chwilę zapomnieć o obecnie panującej sytuacji i przenieść się w świat pięknych dźwięków oraz „obrazów malowanych słowem”.

Koncert transmitowany był online na oficjalnych profilach na FB Parafii pw. Narodzenia Pańskiego, MGOKiS oraz Urzędu Miejskiego. Relacja z występu dostępna na powyższych profilach.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to inne niż dotychczas świętowanie obchodów 3 Maja.