8 stycznia 2019 r. w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi odbyła się uroczysta gala wieńcząca Plebiscyt ,,Nauczyciel na Medal” zorganizowany przez Dziennik Łódzki i Express  Ilustrowany pod koniec ubiegłego roku.
Podczas  uroczystości  uhonorowano dyplomami i  nagrodami najlepszych nauczycieli z całego województwa  łódzkiego, na których głosowano w poszczególnych powiatach i miastach drogą elektroniczną.  Laureaci pierwszych miejsc w kilku kategoriach spotkali się z przedstawicielami wydawnictwa oraz dziennikarzami reprezentującymi ,,Dziennik Łódzki” i ,,Express Ilustrowany”. Mieli także okazję wziąć udział w ciekawym wykładzie szkoleniowym ,,Nauczyciel w mediach społecznościowych” na temat możliwości wykorzystania tychże w edukacji.
Kandydaci zostali zgłoszeni do konkursu przez rodziców lub uczniów. Głosowano na nauczycieli lubianych i lubiących młodzież oraz pracę w szkole,  uczących z pasją, zaangażowaniem, cieszących się szacunkiem i zaufaniem młodzieży, postrzegających swój zawód jako swoiste powołanie.

Osobną kategorię stanowiła ,,Szkoła na Medal” i miło nam zawiadomić, ż w naszym powiecie ten zaszczytny tytuł zdobyła  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie. Pamiątkowy  dyplom oraz zdjęcie nagrody dla wyróżnionej placówki publikujemy poniżej z prawdziwą dumą.
W plebiscycie ,,Nauczyciel na Medal” I miejsce w naszym powiecie oraz awans  do etapu wojewódzkiego w kategorii ,,Nauczyciel szkoły podstawowej oraz gimnazjum” zdobyła Łucja Krzak, nauczyciel języka polskiego w nagrodzonej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie.
Laureatka  pracuje w tym zawodzie od ponad 28 lat i może poszczycić się wieloma sukcesami uczniów oraz własnymi.  O swojej pracy, zdobytym tytule i roli nauczyciela pisze:  ,,Moim zdaniem nauczyciel na medal to ktoś, kto jest przewodnikiem, autorytetem, ale nie tylko dzięki przekazywaniu  wiedzy. Ważna jest również umiejętność słuchania uczniów, zrozumienia ich, postawa otwartości na potrzeby młodych ludzi wraz z konsekwentnym wymaganiem od nich wysiłku na drodze rozwoju i wiara w ich możliwości.
Nauczyciel to nie kumpel, ale powinien lubić młodzież i swoją niełatwą pracę. Musi  chcieć, by uczniowie za jego przykładem też chcieli- rozwijać się, szukać w sobie dobrych stron, zdobywać nowe doświadczenia i odkrywać świat. Każdy na swój sposób i z wykorzystaniem swojego potencjału, bo nie wszyscy mają przecież te same zdolności.
Nie bez znaczenia jest przyjazny stosunek do wychowanków, umiejętność nawiązania dobrych relacji, by uczeń czuł, że jest szanowany, ważny, może wyrazić swoje zdanie.
Dobry nauczyciel uczy się od swoich uczniów, a zostaje w pamięci, bo zaszczepił w nich poczucie własnej wartości, co zostaje na lata, a może na zawsze.”
 Gratulujemy serdecznie Pani Łucji Krzak.

Więcej informacji oraz a także galeria zdjęć znajduje się na stronach Dziennikach Łódzkiego – TUTAJ