W niedzielny wieczór 7 października 2018 roku w pajęczańskim Sanktuarium Maryjnym miało miejsce niezwykłe wydarzenie. W koncercie zatytułowanym „Jesteśmy stąd…” wystąpili pochodzący z Pajęczna i najbliższej okolicy artyści muzycy: Martyna Młynarska-Modlińska, Aleksandra Zuzewicz-Rogaczewska, Anita Urban, Paweł Usarek i Sebastian Matyja. Repertuar koncertu był zróżnicowany: od znanych arii operowych i operetkowych, poprzez musicale, filmy muzyczne i przeboje estradowe po największe dzieła instrumentalistki organowej. Po każdym występie kościół rozbrzmiewał rzęsistymi oklaskami będącymi wyrazami uznania dla kunsztu artystów. Z dużym uznaniem publiczności spotkał się także prowadzący koncert Wojciech Beśka, którego błyskotliwe zapowiedzi i komentarze występów uzupełniły całość tego wieczoru. Dwie godziny minęły jak z bicza trzasł i nastąpił efektowny finał koncertu, w którym Anita Urban i Paweł Usarek zaśpiewali w duecie „Dumkę na dwa serca”. Na zakończenie artystom bukiety kwiatów i pamiątkowe statuetki wręczyli Burmistrz Pajęczna Dariusz Tokarski (pomysłodawca koncertu) oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów Zespołu Szkół w Pajęcznie Jacek Lewera. Głównym organizatorem koncertu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i sportu w Pajęcznie.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij