Zachęcamy Mieszkańców  Gminy i Miasta Pajęczno do wzięcia udziału w drugiej edycji realizacji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Gminie Pajęczno

W dniu 15 maja 2018 roku Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił nabór wniosków na wymianę pieców w ramach Programu Priorytetowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pn. Program Ograniczania Niskiej Emisji – II edycja.  

Program ten adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. 

Gmina Pajęczno również może być Beneficjentem tego programu – natomiast odbiorcami końcowymi będą zainteresowani mieszkańcy Gminy i Miasta Pajęczno. 

Celem Programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery , w szczególności pyłów PM 2.5.. PM 10 oraz emisji CO2 w strefach, w których występują przekroczenia dopuszczalnych norm jakości powietrza w tym również dotyczy to Gminy i Miasta  Pajęczno.

Przewidziane jest dofinansowanie 50% kosztów inwestycji dla odbiorcy końcowego tj. mieszkańców (osób fizycznych), wspólnot mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego.

Dofinansowanie w ramach programu mogą otrzymać zadania realizowane w budynkach/lokalach mieszkalnych polegające na likwidacji starych źródeł ciepła tj. indywidualnych kotłowni, palenisk, kotłowni zasilających kilka budynków lub kotłowni osiedlowych opalanych paliwami stałymi oraz ich zastąpienie przez nowe źródło ciepło wyższej, niż dotychczas sprawności lub podłączenie do sieci ciepłowniczej.

Mieszkańcy Gminy i Miasta Pajęczno mogą ubiegać się o dofinansowanie wymiany poprzez likwidację starego źródła na nowe to jest:

– kotłownię gazową, olejową

– podłączenie do sieci cieplnej

– ogrzewanie elektryczne

– kotłownię na biomasę

– kotłownię węglową (piec z normą Euro5 i certyfikatem EKOPROJEKT)

– pompę ciepła z powietrznym wymiennikiem ciepła

– pompę ciepła z gruntowym wymiennikiem ciepła

 

Już teraz w Urzędzie Gminy i Miasta w Pajęcznie ul. Parkowa 8/12 98-330 Pajęczno można składać wstępne deklaracje przystąpienia do programu.

Wzór deklaracji – link

Deklaracje prosimy  składać w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Pajęczno ul. Parkowa 8/12 98-330 Pajęczno – sekretariat

Informacja – pokój 103 Referat Nadzoru Komunalnego, Gospodarowania Nieruchomościami Gminy, Ochrony Środowiska i R tel. 34 3111 523 wew. 222.

Przewidywany termin zakończenia zbierania deklaracji  08 czerwca 2018 r.

Po zakończeniu naboru deklaracji Gmina i Miasto Pajęczno wystąpi z wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi o przyznanie dofinansowania.

Szczegółowy zakres programu – tutaj.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij