Urząd Gminy i Miasta Pajęczno w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, spełniając  jednocześnie obowiązek zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy zwraca się  z prośbą do  właścicieli  psów w zakresie wypełniania obowiązku jakim jest zapewnienia stałej opieki nad zwierzętami i zachowanie środków ostrożności, w taki sposób, aby zwierzęta te nie stanowiły zagrożenia dla otoczenia. Niestety w ostatnim czasie jest coraz więcej przypadków dotyczących zgłoszeń od mieszkańców gminy o wałęsających się i bezpańskich psach.  Większość z nich posiada właścicieli, którzy wypuszczając psy poza obejście na ulicę, drogę chcą, aby się wybiegały. Jest to zachowanie nie tylko łamiące normy współżycia społecznego, ale przede wszystkim świadczące o braku odpowiedzialności   i kultury.
Przepisy prawne w tym zakresie określają jasno i jednoznacznie obowiązki  i odpowiedzialność właściciela albo opiekuna, który w danej chwili jest z psem.
Przypominam o obowiązku zachowania ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia – psa.
Zabrania się:
– puszczania psa wolno,
– pozostawienia psa bez nadzoru, szczególnie na terenach publicznych (drogi, place gminne),
– szczucia lub doprowadzania psa do drażnienia lub płoszenia do tego stopnia, że staje się niebezpieczny.
Nieodpowiedzialność właścicieli psów, którzy sprawują nieprawidłowy nadzór nad swoim zwierzęciem powinna zostać zgłoszona bezpośrednio na Policję bądź do Urzędu Gminy i Miasta.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij