Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi ostrzega, iż w dniu dzisiejszym (tj. 05.10.2017.) na terenie województwa łódzkiego w godzinach 17:00 – 24:00 prognozowany jest silny wiatr o prędkości nawet do 130 km/h. W związku z zagrożeniem, Wojewoda Łódzki apeluje do mieszkańców województwa o zapewnienie schronienia sobie i najbliższym, przygotowania się na czasowe ograniczenia w dostawach energii elektrycznej, a także zabezpieczenia mienia, które w wyniku działania żywiołu mogłoby zostać zniszczone, porwane przez wiatr lub stwarzać wtórne niebezpieczeństwo.

Jednocześnie informujemy – w ślad za pismem Wojewody Łódzkiego z dnia dzisiejszego – znak ZK-I.6333.91.2017, że funkcjonujące w trybie całodobowym Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego na bieżąco monitoruje zagrożenia występujące na terenie naszego województwa i pozostaje w ciągłej gotowości do wsparcia lokalnych działań.

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij