W dniu 6 stycznia 2019r. spod kościoła Wniebowzięcia NMP wyruszył Orszak Trzech Króli, celem wędrówki była szopka betlejemska znajdująca się na placu przy kościele Narodzenia Pańskiego. Zorganizowany już po raz trzeci Orszak Trzech Króli będący lekcją żywej historii dotyczącej narodzenia Jezusa Chrystusa ponownie propagował wśród społeczeństwa postawę chrześcijańskiej wspólnoty. Mieszkańcy gminy oraz przybyli goście mogli cofnąć się w czasie, by zostać naocznymi świadkami wydarzeń, które miały miejsce w Betlejem na przestrzeni dziejów. Podczas pajęczańskiego Orszaku Trzech Króli było rodzinnie, radośnie i tłumnie. W czasie przemarszu oprócz radosnego kolędowania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z kilkoma  jasełkowymi scenkami.  Po dotarciu do celu trzej królowie złożyli pokłon narodzonemu Jezusowi i złożyli cenne dary. Po zakończeniu pochodu na wszystkich uczestników czekał gorący żurek. Poniżej fotograficzna relacja z wydarzenia (fot. W. Beśka)

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij