Już wkrótce premiera niecodziennego i trochę przerażającego projektu Klubu Miłośników Fotografii. Przez kilka miesięcy członkowie klubu fotografowali okoliczne lasy, ale tym razem nie koncentrowali swojej uwagi na walorach krajobrazowych, czy turystycznych,  ale na…zalegających między drzewami  śmieciach.  Niestety tym razem zdjęcia nie zachwycają, a dosłownie porażają. Refleksja płynąca z całego projektu nie jest optymistyczna. Nasze lasy toną w śmieciach. W  lasach całego powiatu pajęczańskiego, rowach, a nawet niewielkich zaroślach przy drodze wyjazdowej z miasta, można zauważyć całą masę rzeczy pozostawionych przez ludzi. Najczęściej są to śmieci z gospodarstw domowych, a więc butelki, puszki, zużyte pampersy,  zbite naczynia, stary sprzęt RTV i AGD. Złom, opony,  materiały budowlane i rozbiórkowe. Materiał dowodowy zebrany przez fotografów to kilkadziesiąt zdjęć dokumentujących mniejsze lub większe dzikie wysypiska na terenie powiatu pajęczańskiego. Na wernisażu będzie można zobaczyć pokaźny materiał zdjęciowy i jest to pewnego rodzaju „śmieciowa kumulacja” z całego powiatu. Autorami zdjęć są: Sandra Jakubowska, Błażej Boryń, Wojciech Ściegienka, Michał Grajoszek, Adam Iskra, Kornelia Wróż, Róża Nowak, Wojciech Beśka, Katarzyna Grajoszek, Milena Dziadak, Aneta Łasoń. Oczywiście wystawa ma na celu nie tylko pokazanie skali zaśmiecenia okolicznych lasów. Członkowie KMF chcą tym projektem coś zmienić, obudzić  świadomość ekologiczną wśród wszystkich mieszkańców. Sami też zobowiązali się wysprzątać kilka takich zanieczyszczonych miejsc (co również zostanie udokumentowane). Wystawa będzie też udostępniona dla przedszkoli i szkół, tak żeby pokazać do czego może prowadzić ludzka bezmyślność. Podczas wydarzenia odbędą się też warsztaty twórczego recyklingu. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 7 kwietnia, o godz. 16.30 (czytelnia Biblioteki Publicznej). Popołudnie uświetni koncert duetu Agnieszki Kupiec/Michał Gołąb, którzy wspólnie wykonają kilka, oczyszczających, proekologicznych pieśni. Zapraszamy! Wstęp wolny!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij