Obchody Narodowego Święto Konstytucji 3 Maja w Gminie i Mieście Pajęczno miały tradycyjną, znaną od lat formę. Uczestnicy manifestacji patriotycznej spotkali się przed Ratuszem gdzie został uformowany pochód z pocztami sztandarowymi, przedstawicielami władz samorządowych gminy i powiatu, delegacjami organizacji i stowarzyszeń, młodzieżą szkolną i mieszkańcami. Sprzed Ratusza pochód przeszedł do kościoła WNMP, gdzie została odprawiona Msza za Ojczyznę. Po złożeniu wieńcy i wiązanek pod tablicami pamiątkowymi na kościele uczestnicy przemaszerowali na cmentarz. Tam do zgromadzonych krótkie przemówienie okolicznościowe wygłosili: Burmistrz Dariusz Tokarski oraz Wicemarszałek Senatu RP Michał Seweryński. Złożono także kwiaty na grobie żołnierzy poległych za Ojczyznę. Kwiaty złożone zostały także na grobie strażaków oraz pod tablicą upamiętniającą pomordowanych podczas ostatniej wojny nauczycieli z Ziemi Pajęczańskiej, która znajduje się na budynku ZUS. Obchody uświetniła Pajęczańska Orkiestra Dęta.

Wieczorem w Sanktuarium Pajęczańskiej Matki Kościoła odbył się koncert muzyki poważnej „Maryjo, Królowo Polski”, w którym wystąpili muzycy Filharmonii Śląskiej.

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij