W dniu 11 listopada 2018 roku obchodziliśmy 100 rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Pajęcznie miały tradycyjny przebieg, a ich głównym punktem była manifestacja patriotyczna. Jej uczestnicy wyruszyli sprzed budynku Ratusza do kościoła W.N.M.P., gdzie ksiądz proboszcz Wiesław Bąkowicz odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Uczestnicy obchodów, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, delegacje organizacji kombatanckich, partii politycznych, stowarzyszeń i instytucji, młodzież szkolna oraz mieszkańcy, w zwartej kolumnie marszowej przeszli ulicami miasta składając wiązanki i wieńce w miejscach pamięci narodowej: na kościele W.N.M.P., na grobie żołnierzy na cmentarzu oraz pod tablicą poświęcona pamięci pomordowanych nauczycieli na budynku ZUS. Obchody uświetniała Pajęczańska Orkiestra Dęta.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij