Ten zespół robi prawdziwą furorę. Grają energetycznego rock and rolla, który podobno ma uzdrawiającą moc. Mongooz and the Magnet spokojnie mogliby się nazywać Doctor and the Medics, bo każdy z muzyków – Magnus, Ian i Hunor to dyplomowani… lekarze! Spotkali się na Węgrzech podczas studiów. Węgier, Norweg i Irlandczyk szybko znaleźli wspólny język, ale medyczną pasję porzucili na rzecz muzyki.  I dobrze, bo mają receptę na  świetne granie. Jedno się nie zmieniło, na koncertach czasem przydają się nosze, zwłaszcza  zachwyconym fankom, bo całkiem przystojni z nich faceci. Twierdzą, że grają „Hendrix-pop” i faktycznie – sporo u nich nostalgii za przełomem lat 60. i 70., ale ponad wirtuozerię przekładają żywioł i nieokiełznaną energię. Obecność kontrabasu dodaje ich wybuchowej mieszance nieco sznytu rockabilly, ale to cały czas porywający alternatywny rock. Na Węgrzech grali już na największych festiwalach w rodzaju Sziget czy Volt, ale koncertowali także z powodzeniem w Niemczech, Anglii, Irlandii czy Rumuni . Teraz nastał czas na Polskę. Jesteście gotowi na uzdrawiającą moc rock and rolla? Zapraszamy na koncert do knia Świteź, w piątek (1 grudnia, godz. 19.00). Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie MGOKiS, oraz przed koncertem.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij