W dniach od 18 do 21maja młodzi piłkarze Zawiszy Pajęczno rocznik 2007 przebywali na jednym z największych Europejskich Pro-Turniejów w Dusseldorfie. Młodzi zawodnicy Zawiszy mieli okazję do spotkania i rywalizacji z najlepszymi drużynami w Europie. Już w grupie eliminacyjnej zagrali z takimi zespołami jak  Hoffenheim, Vitesse Arnhem , czy RW Essen oraz Rixsdorfer SV.

Największym sukcesem podczas całego turnieju było pokonanie przez Zawiszę drużyny Hoffenheim i to aż 3-0. Z rozgrywek grupowych młodzi pajęczańscy piłkarze wyszli na trzecim miejscu i kontynuowali turniej w „srebrnej” grupie . W całym Turnieju Zawisza zagrał 11 meczy z których wygrał 7 i przegrał 4 (w tym dwa wynikiem 0-1). Największą niespodziankę Zawisza sprawił w meczu z wielkim klubem jaki jest Olimpique Marsylia. Mecz ten zostanie na długo w pamięci zawodników jak i kibiców – rodziców, którzy głośno dopingowali piłkarzy z Pajęczna. Dzięki cudownemu uderzeniu najlepszego strzelca, jakim był na Turnieju Seweryn Cieślak, Zawisza objął prowadzenie i 1-0. Korzystny wynik został utrzymany do końca meczu. Potem nastąpiła wielka feta w wykonaniu zawodników i rodziców, którzy głośno skandowali „ZAWISZA, ZAWISZA”, czym zdobyli uznanie wśród innych widzów spotkania i zyskali sobie opinię najlepszych kibiców podczas całego turnieju. Dla takich chwil warto tak ciężko pracować na treningach i uczestniczyć w takich turniejach.

W grupie „srebrnej” Zawisza na 36 drużyn zajął 9 miejsce, a w całym Pro – Turnieju na 230 drużyn uczestniczących nasi chłopcy zajęli 98 miejsce. Wyjazd na turniej do Dusseldorfu należy zatem uznać za niezwykle udany.

Mówi trener drużyny Bogusław Okrzesik: Jako trener jestem dumny z walki i zaangażowania wszystkich zawodników. Wielkie podziękowania należą się licznej grupie rodziców pomagających w turnieju. Ogromne podziękowania składamy Panu Burmistrzowi Dariuszowi Tokarskiemu za wsparcie wyjazdu. Mieliśmy okazję rywalizować z najlepszymi drużynami z całej Europy. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Mogliśmy jednak zobaczyć, że mamy od kogo się uczyć i jeszcze sporo pracy przed nami.

Cały turniej wygrała drużyna Interu Mediolan drugie miejsce zajął Real Saragossa , trzecie Juventus Turyn.

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij