W środę 15 sierpnia 2018 roku odbyły się w Pajęcznie Dożynki Gminno – Parafialne. W tym roku uroczystość odbywała się w parafii Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z przyjętymi już zwyczajem  doroczne Święto Plonów obywa się kolejno w każdej z parafii Gminy i Miasta Pajęczno, by móc wspólnie cieszyć się z dobrze wykonanej pracy w polu, sadzie czy ogrodzie i wspólnie uszanować wysiłek każdego związanego z ziemią mieszkańca Gminy.

Zaszczytny obowiązek Starostów Dożynkowych pełnili Pani Ewa Stochniałek oraz Pan Leszek Bzdak z Dylowa Rządowego. To właśnie mieszkańcy Dylowa Rządowego przygotowywali piękny dożynkowy wieniec. Burmistrza Pajęczna reprezentowała Sekretarz Justyna Stochniałek wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Pajęcznie Panią Marią Gajęcką.

Dożynki rozpoczęły się od Mszy Świętej Dziękczynnej, której przewodniczył Gospodarz Dożynek Proboszcz Parafii ks. Szymon Gołuchowski, a której przepiękną oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalny z Ukrainy „Głosy Aniołów”.

Po Mszy Św. barwny korowód uczestników dożynek prowadzony przez Starostów przeszedł na plac parafialny, gdzie odbyła się dalsza cześć uroczystości. Tradycyjnie został pokrojony i rozdany wśród  uczestników upieczony z tegorocznego ziarna chleb. Pięknie prezentowały się stanowiska przygotowane specjalnie na Dożynki, a wypieki i potrawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

Bardzo bogaty tegoroczny program artystyczny rozpoczęła Pajęczańska Orkiestra Dęta pod batutą Michała Beśki. Wystąpili także Kapela „Bursów” i „Złoczewianie. Gwiazdą tegorocznych dożynek była Halina Frąckowiak, która przyciągnęła tłumy mieszkańców Gminy Pajęczno.

W trakcie Dożynek rozprowadzono także dużą ilość cegiełek, z przeznaczeniem na cele Parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie .

Ostatnim punktem imprezy była zabawa przy muzyce prowadzona przez Formacje WOJCIECH wraz z jej liderem Wojciechem Nowakiem.

 

 

Fot. T. Gołębiowski

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij