W związku ze zmianami przepisów dotyczących opłat za wykorzystywanie w sklepach toreb foliowych, ale przede wszystkim z troski o środowisko naturalne, Gmina i Miasto Pajęczno chce zachęcić swoich mieszkańców do stosowania toreb wielokrotnego użytku. W tym celu, w ramach uiszczanej przez mieszkańców opłaty za odbiór odpadów, Urząd Gminy i Miasta zakupił i przekaże mieszkańcom dedykowane torby. Mieszkańcy miasta Pajęczna torby wielokrotnego użytku (1 torba na 1 gospodarstwo domowe zgłoszone w deklaracji „śmieciowej” – zarówno właściciele indywidualnych posesji jak i mieszkań w blokach wielorodzinnych) mogą odbierać w Urzędzie Gminy i Miasta (ul. Parkowa 8/12) w dniach 26.02. – 02.03.2018. w godz. 9-14 przy punkcie ksero. Mieszkańcy sołectw otrzymają torby wraz z blankietem opłaty za odbiór odpadów na rok 2018, za pośrednictwem sołtysów.

Głównym celem akcji jest zmniejszenie ilości jednorazowych opakowań foliowych wyrzucanych do koszy. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do oszczędności w budżetach domowych mieszkańców i poprawi stan naszego środowiska naturalnego.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij