W piątek, 7 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie wystawy 100 FOTOGRAFII PAJĘCZNA NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI. Wystawa jest subiektywnym portretem miasta ukazanym przez pryzmat 100 ostatnich lat.

Organizatorzy projektu postawili sobie ambitne zadanie wyselekcjonowania z bogatych archiwów stu zdjęć, które najlepiej sportretują i pokażą jak zmieniało się miasto na przestrzeni ostatnich stu lat. Kuratorzy wystawy zaakcentowali, że wystawa jest formą fotograficznej impresji i należy ją traktować bardziej jako swobodną podróż w czasie, a nie sztywny, archiwalny wykaz. Wśród wystawiontych zdjeć znajdują unikatowe archiwalne fotografie  z dwudziestolecia międzywojennego, zdjęcia architektury, rozbudowującego się miasta, kadry z życia codziennego mieszkańców, oraz obrazy dokumentujące rozwój edukacji, kultury i sportu, jest też sporo kadrów akcentujących wydarzenia z ostatnich dwóch dekad. Wernisażowi towarzyszyły gorące dyskusje, w końcu wiele z prezentowanych zdjęć wiąże się z sentymentalnymi wspomnieniami, tymi wspaniałymi, jak również dramtycznymi wydarzeniami z historii naszego miasta. Głos zabrał m.in. znany pajęczański fotograf Stanisław Pluciński, który opowiedział o kulisach powstania kilku zdjeć. O muzyczną niespodziankę postarały się dwie reprezentanki Pajęczańkiej Orkiestry Dętej – Aleksandra Bęben i Milena Bujak. Tradycyjnie nie zabrakło też multimedialnych prezentacji i konkursów.  Uroczysta premiera wystawy już za nami, ale ekspozycję można jeszcze przez kilka tygodni oglądać w czytelnii Biblioteki Publicznej. Zapraszamy! Poniżej krótka relacja fotogtaficzna z wydarzenia (fot. S Pluciński/T.Golebiowski)

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij